Garanciális tájékoztató!

Tisztelt Vásárlóink!

Köszönjük hogy a termékünket választotta! Reméljük elégedett lesz az Ön által kiválasztott cipővel és a jövőben is meglátogatja webáruházunkat.

Néhány jó tanács cipő vásárlás és a garancia előtt

  • Mind a jobb-, mind a ballábas cipőt próbáljuk fel. A szűk vagy bő cipő nem csak kényelmetlen, de idő előtt formáját veszti.
  • A cipő címkéjén megjelölik a fő alkatrészek anyag összetételét, így el tudjuk dönteni, az adott anyagból készülő termék megfelel-e az elképzeléseinknek.
  • A számlát őrizzük meg, a cipők 6 havi szavatosságot élveznek. Reklamációt csak számlával érvényesíthetünk.
  • Lehetőleg naponta váltsunk cipőt.
  • Mindig az időjárásnak megfelelő cipőt viseljünk.
  • Használat után sámfázzuk a cipőt, vagy fejét tömjük ki papírral.
  • Az átnedvesedett cipőt - kisámfázva vagy kitömve - a fűtőtesttől távol, szoba hőmérsékleten, szellős helyen szárítsuk.
  • Lakk-, vagy zárt fejű, műbőr felsőrészű cipőt (csizmát) lehetőleg ne viseljünk egész nap, miután levettük, szellőztessük jól ki.
  • A bőrtalp hajlamos az átnedvesedésre, ezért száradásig célszerű szellőztetni.
  • Cipőnket (csizmánkat) lehetőleg óvjuk az éles, hegyes tárgyaktól, az ütközés, karcolás, súrlódás maradandó nyomot okozhat.
  • A cipő cipzárát ne erőltessük, ha parafinnal vagy gyertyadarabbal átdörzsöljük, könnyebben működik.
  • Ne várjuk meg, amíg a cipő sarka, talpa teljesen elkopik, javításáról idejében gondoskodjunk!

A vásárolt terméken (termékben) egy címkét talál, melyen a lábbeli (cipő) elkészítéséhez használt főbb anyagokat jelölő ábrákat (leírást) láthat. Ezen ábrák alapján a tájékoztatónkban megtalálja a viselésre és ápolásra vonatkozó legfontosabb tudnivalókat, melynek figyelembevételével cipőjét sokáig viselheti.

A lábbeli (cipő) főbb részei és a készítésükhöz felhasznált anyagok jelölése az árucímkén

Lábbeli alkatrész:

Lábbeli alkatrész Meghatározás Jelkép (piktogram) Szöveges megnevezés
Felsőrész A lábbeli talphoz illeszkedő külső alkotórésze felső rész Felsőrész
Bélés és fedőtalpbélés A lábbeli belsejét alkotó felsőrész bélés és fedőtalpbélés belső rész Bélés és fedőtalpbélés
Járótalp A lábbeli felsőrészhez illeszkedő, koptató hatásnak kitett alsó része talp Járótalp

A lábbeli főbb részeihez felhasznált anyagok jelölése:

Lábbeli anyag Meghatározás Jelkép (piktogram) Szöveges megnevezés
Bőr Általános kifejezés, amely többé-kevésbé ép eredeti rostos szerkezettel rendelkező, a rothadás megakadályozása végett cserzett állati bőrt jelent. Lehet szőrös vagy szőrzetmentes is. A kész bőr készülhet cserzés előtt vagy után rétegekre hasítással is, de ha a cserzett bőrt mechanikai vagy kémiai úton apró darabokra, rostokra vagy porrá dezintegrálják és ezekből utólag, kötőanyaggal vagy anélkül lemezt készítenek, akkor ezek nem tekintendők bőrnek. bőr Bőr (természetes bőr)
Bevonattal rendelkező kész bőr Olyan kész bőr, melynél a felületi bevonat vastagsága nem haladja meg a termék össz vastagságának 1/3-át, ugyanakkor nagyobb 0,15 mm-nél bevonatos bőr Bevonatos bőr
Természetes és szintetikus textíliák Textíliák és hasonló termékek, amelyek a textíliákra vonatkozó irányelv (71/307/EEC) hatálya alá esnek. textil Textil
Egyéb anyagok A fentiekbe nem sorolható minden egyéb anyagok (műbőr, műanyag, lakk). Itt is felszeretnénk hívni figyelmét, hogy, a lakk műbőr jellegénél fogva fokozott igénybevétel esetén törésre hajlamos. egyéb anyag Egyéb anyag

A cipő vízállósága:

  • Vízálló: tartós használat esetén nem ázik be (a kínálatból szinte csak az esőcsizma). Ide tartoznak a speciális anyagból és technológiával készültlábbelik.
  • Mérsékelten vízálló: a bőr és a műbőr felsőrész mérsékelten tűri a vizet, a műanyag talp vízálló, de a varrásoknál beázhat. (A ma forgalomban lévő cipők többsége ebbe a kategóriába tartozik.)
  • Gyengén vízálló: a bőr felsőrészű és bőrtalpú könnyű lábbeliket száraz időben ajánlatos viselni.
  • Nem vízálló: kímélni kell mindenfajta nedvességtől.

A cipő használhatósága, rendeltetése

Ön által leggyakrabban, az úgynevezett általános használatú utcai lábbeliket viseli, melyeket az alábbiak szerint csoportosíthatunk:

  • Tavaszi-őszi lábbelik: olyan lábbelik, amelyek a téli időjárási feltételek kivételével, főként a tavaszi és az őszi időszakban rendszeres, tartós viseletre alkalmasak.
  • Téli lábbelik: olyan lábbelik, amelyek anyagösszetételük és szerkezetük alapján a téli időszakban rendszeres és tartós viselésre alkalmasak.
  • Nyári lábbelik: olyan lábbelik, amelyek anyagösszetételük és szerkezetük alapján a nyári időszakban rendszeres és tartós viselésre alkalmasak.

További lábbeli típusok:

  • Alkalmi cipők: olyan lábbelik, melyek viselete alkalmanként, rövid időre korlátozódik, amelyek főleg divat és tetszetősségi követelményeket elégítenek ki. Kíméletes használatot igényelnek, mert felhasznált anyagaik különösen finomak, speciálisak. Fontos: ide soroljuk a bőrtalpú cipőket is, melyek nem vízállóak.
  • Utcai cipők: általános rendeltetésű utcai lábbelik, melyek anyagösszetételük és szerkezetük alapján egész napos viseletre alkalmasak.
  • Vászon cipők: olyan lábbelik, melyek viselése nyáron és kizárólag száraz időjárás esetén ajánlott, ezen cipők nem vízállóak.
  • Szabadidő és sportos cipők: olyan anyag-összetételű és felsőrész kialakítású lábbelik, melyek az aktív testmozgásra, illetve rövid ideig tartó aktív sportolásra alkalmasak, illetve az adott mozgás követelményeknek alkalmi jelleggel felelnek meg.
  • Papucsok, házi cipők: olyan lábbelik, melyek kizárólag alkalmi jelleggel és csak otthoni (lakás) viseletre alkalmasak.
  • Különleges cipők : ide tartoznak a vizálló és különleges igénybevételnek kitett cipők.

A cipők tisztítása, ápolása

A tisztítás és rendszeres ápolás a lábbelik rendeltetésszerű használatának részét képezik, ezért szeretnénk néhány praktikus tanáccsal ezt elősegíteni:

Ha a felsőrész:

  • Nubuk illetve velúrbőr: a szennyeződést kefével távolítsuk el. A kifényesedett felületeket velúrkefével lehet felújítani. Emellett speciális tisztító és színfelújító szerek is rendelkezésre állnak.
  • Lakkbőr: finom puhaszőrű kefével, vagy nedves ruhával távolítsuk el a szennyeződéseket, ápoláshoz használjunk lakkzselét, majd puha ruhával töröljük át a felületet. Cipőkrémet ne használjon!
  • Egyéb bőr: puha ruhával, puhaszőrű kefével, szükség esetén sárkefével tisztítsuk le a szennyeződéseket. A tiszta felületre a bőrrel azonos színű vagy színtelen cipőkrémet kenjünk fel vékonyan. Néhány perc elteltével fényesítsük ki a felületet.
  • Műbőr: a szennyeződéseket vízzel - mosószer és szappan nélkül mossuk le. Száradás után puha ruhával törüljük át a felületet. Cipőkrémet ne használjon.
  • Textil: puhaszőrű kefével távolítsuk el a szennyeződést a cipő felületéről. Az erősebb szennyeződéseket semleges mosószeres szivaccsal távolítsa el. A textilcipőt tilos mosógéppel mosni! Impregnáló anyagokkal víz és szennyeződés taszítóképessége növelhető.
  • Sportcipők: melyek általában kombinált felsőrésszel készülnek (pl.: szintetikus textil. műbőr) felületéről a szennyeződéseket távolítsa el vizes szivaccsal. A mosógépes tisztítás tilos, mivel maradandó károsodástokozhat, egyben a jótállás megszűnését is maga után vonja!

Ha a talp:

  • Bőr: sárkefével a szennyeződések eltávolíthatók.
  • Műtalp: vizes lemosással tisztítható.

Bélés:

Előfordul, főleg nyári modelleknél illetve egyes bélések esetében, hogy a termék a zoknin, vagy harisnyán elszíneződést okozhatnak. Ez a probléma nagyban csökkenthető a lábbeli rendszeres váltogatásával, illetve pihentetésével, mely a használat során fokozatosan meg is szűnhet. Javasoljuk a bélés színéhez megfelelő színű harisnya, illetve zokni használatát.

FIGYELEM! A természetes bőr felsőrésszel és varrott alsó rész - összeerősítésű gyártási technológiával készült lábbeli vízállóságot nem biztosít.

Kellékszavatosság, termékszavatosság, jótállás

A fogyasztói tájékoztató jelen pontja a 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet 9. § (3) bekezdése felhatalmazása alapján a 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet 3. számú melléklete alkalmazásával készült.

Kellékszavatosság

Milyen esetben élhet Ön a kellékszavatossági jogával?

Ön az Eladó hibás teljesítése esetén az Eladóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint.

Milyen jogok illetik meg Önt kellékszavatossági igénye alapján?

Ön – választása szerint–az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:

Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az Ön által választott igény teljesítése lehetetlen vagy az Eladó számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát az Eladó költségére Ön is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat.

Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Ön viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra az Eladó adott okot.

Milyen határidőben érvényesítheti Ön kellékszavatossági igényét?

Ön köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. Ugyanakkor felhívjuk a figyelmét, hogy a szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti.

Kivel szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét?

Ön az Eladóval szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.

Milyen egyéb feltétele van kellékszavatossági jogai érvényesítésének?

A teljesítéstől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Ön igazolja, hogy a terméket, illetve a szolgáltatást az Eladó nyújtotta. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már Ön köteles bizonyítani, hogy az Ön által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.

Termékszavatosság

Milyen esetben élhet Ön a termékszavatossági jogával?

Ingó dolog (termék) hibája esetén Ön – választása szerint – a kellékszavatossági igényt vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.

Milyen jogok illetik meg Önt termékszavatossági igénye alapján?

Termékszavatossági igényként Ön kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.

Milyen esetben minősül a termék hibásnak?

A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.

Milyen határidőben érvényesítheti Ön termékszavatossági igényét?

Termékszavatossági igényét Ön a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.

Kivel szemben és milyen egyéb feltétellel érvényesítheti termékszavatossági igényét?

Termékszavatossági igényét kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Önnek kell bizonyítania.

A gyártó (forgalmazó) milyen esetben mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól?

A gyártó (forgalmazó) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy: a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered. A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.

Felhívom figyelmét, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.

Jótállás

Hibás teljesítés esetén a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet, a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól szóló 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet (a továbbiakban: NGM rendelet) alapján a Szolgáltató jótállásra köteles, az általa értékesített 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó tartós fogyasztási cikkek tekintetében. A tartós fogyasztási cikkek felsorolását a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet melléklete tartalmazza (a rendelet mindenkor hatályos szövegét eléri a következő linken: http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=a0300151.kor). Az ezeken kívül eső termékek esetében nem áll fenn a jótállási kötelezettség.

A 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó új tartós fogyasztási cikkek esetében Szolgáltató köteles a jótállási jegyet mellékelni. A jótállás időtartama egy év.

Amennyiben a megvásárolt termék a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó új tartós fogyasztási cikk, és az egy éves kötelező jótállást időtartama alatt a vásárolt termék meghibásodik, a Ön ugyanazokat az igényeket érvényesítheti Szolgáltatóval szemben, amelyeket a kellékszavatosság esetében. Így Önnek lehetősége van – a 3. pontban meghatározott sorrend szerint – kijavítást, kicserélést vagy árleszállítást kérni. Amennyiben a Szolgáltató a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének a törvényben foglaltak szerinti feltételekkel nem tud eleget tenni, vagy ha a Önnek a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt, Ön jogosult elállni a szerződéstől.

Amennyiben egy megvásárolt termékre van jótállás, akkor a szavatossági jogok és a jótállásból eredő jogosultságok párhuzamosan érvényesíthetők.

Szolgáltató jótállási kötelezettsége alól csak abban az esetben mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.

Felhívjuk a figyelmét, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és jótállási igényt, illetve termékszavatossági és jótállási igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet, egyébként viszont Önt a jótállásból fakadó jogok a 3. és 4. pontban meghatározott jogosultságoktól függetlenül megilletik.

Tisztelt Vásárló!

Felhívjuk továbbá figyelmét, hogy a szavatossági jogok elvesztésével járnak az alábbiak:

  • nem rendeltetésszerű használat, szakszerűtlen kezelés
  • a szakszerű tisztítás, ápolás hiánya,
  • nem megfelelő tisztítás (gépi mosás)
  • a felfedezett hiba (a rejtett anyag, vagy gyártás) nem azonnali jelentése
  • sérülés, vagy erőszakos behatás, rongálás,
  • házilagos javítás.

Bízunk benne, hogy a helyes használattal és a gondos ápolással sokáig viselheti, a tőlünk vásárolt cipőjét!

Esetleges jogvita esetén IDE kattintva pár szóban megtalálja a békeltető testületek működését és feladatát, az Ön lakóhelye szerint illetékes békéltető testületet elérhetőségét.

Az Európai Bizottság internetalapú platformot hívott életre, azon fogyasztók számára, akik panasszal kívánnak élni az általuk online vásárolt termékekkel vagy szolgáltatásokkal kapcsolatban, és fel szeretnének kérni egy semleges harmadik felet (vitarendezési testületet) a panasz kezelésére. Ha a nemzeti jogszabályok lehetővé teszik, a kereskedők is nyújthatnak be panaszt a fogyasztókkal szemben a termékek vagy szolgáltatások online vásárlásával kapcsolatban. Azok a vitarendezési testületek szerepelnek az online vitarendezési platform jegyzékében, amelyek megfelelnek bizonyos minőségi előírásoknak, és amelyeket a nemzeti hatóságok is elismernek.

Online vitarendezés platformot ezen a LINKen érheti el!